Bizalmi vagyonkezelőként trükközik Matolcsy Ádám volt felesége
Ezzel formálisan kivonta magát az egyik cége tulajdonosi köréből, amely egy 13. kerületi luxuslakás fölött is rendelkezik.
Ezzel formálisan kivonta magát az egyik cége tulajdonosi köréből, amely egy 13. kerületi luxuslakás fölött is rendelkezik.
Az Apelso-t választotta magyarországi partneréül a BlackRock alapkezelő az alternatív befektetések területén. Illés István, az Apelso cégtársa elmondta, az együttműködésnek köszönhetően hamarosan az ügyfeleik is részesedhetnek a private markets befektetések dinamikus bővüléséből. A family office és wealth management szolgáltatásokat nyújtó vagyonkezelő további két új alternatív alappal is készül: az épp most induló ingatlanfejlesztésekbe fektető alap mellett egy hedge fund meghonosítását is tervezik.
Pontosan meghatározható, hogy mi történjen a családi vagyonnal és vállalkozással, ha bizalmi vagyonkezelésbe kerülnek, de a szerződés nincs kőbe vésve. A feltételek életszerűen alakíthatók, ez pedig még hatásosabbá teszi ennek a megoldásnak a fő erényét. Nevezetesen azt, hogy egyben tartja a tulajdonosi jogokat.
Lényegesen gördülékenyebbé teszi a generációs vagyontranszfert a bizalmi vagyonkezelés még akkor is, ha van végrendelet, és nem a hagyatéki eljárás sokszor elhúzódó eredményére kell várnia az örökösöknek. Tekintsük át, hogy mitől lehet jobb a bizalmi vagyonkezelés, mint a másik két megoldás!
Lejtmenetben lévő gazdasági helyzetben vagy egészen kusza családi viszonyok közepette is zökkenőmentessé teheti a generációs vagyontranszfert a bizalmi vagyonkezelés. Az adóoptimalizációs előnyökkel is rendelkező megoldással olyan személy is bekerülhet a kedvezményezetti körbe, aki nem tartozik a törvényes örökösök közé.
A két újkeletű vagyontervezési eszköz célja és előnye hasonló, de felépítésük eltérő. Mindkettő segítségével el lehet érni a vagyonvédelmi-, elkülönítési és tervezési célokat, sőt mi több, adózási szempontból is ugyanazok az előnyök illetik meg mindkét instrumentum használóit. Mégis vannak különbségek – ezeket járjuk körül szakértő segítségével.
A bizalmi vagyonkezelés általában a legtehetősebbek asztala, ilyen struktúrát egymilliárd forintos vagyon alatt ritkán alakítanak ki. Az ügyfelek célja vagyonuk megőrzése, de vajon hogyan állnak a generációváltással, és miért pont az elmúlt egy évben lendült fel a piac?
A privátbankok által kezelt vagyon több mint háromszorosára nőtt 2010 óta.
Az MNB a bizalmi vagyonkezelő ügyfelek banki átvilágítását és az ehhez kötődő monitoringtevékenységet áttekintő vizsgálata nyomán 10 millió forint bírságot szabott ki az MBH Bankra, míg az Erste Bankot figyelmeztette.
Dúsgazdag üzletemberek tucatjai alakítottak vagyonkezelő alapítványokat az elmúlt hónapokban, akik szoros kapcsolatban állnak az Orbán-rendszerrel. A trendi alapítványi megoldás a bizalmi vagyonkezelőknél is jobban védi a magánszférát.
A piacról érkező minisztereket védik.
Kétszer is változtak a bizalmi vagyonkezelés szabályai, holott ez az intézmény a családok hosszú távú vagyontervezését alapozná meg.
Kevesek járnak jól új adószabályokkal, köztük vannak a Túró Rudi szerelmesei és a pénzüket bizalmi vagyonkezelésben forgató gazdagok. Fokozatosan élesedik a globális minimumadó, jön az e-áfa és az e-nyugta.
Szeptember 12-étől bezárult az a kiskapu, amely hatalmas vagyonok adómentes felhalmozását és adásvételét tette lehetővé a bizalmi vagyonkezelőkön keresztül. Az egyik engedélyes vagyonkezelő, az Apelso Trust tulajdonosát, Antall Györgyöt, a néhai miniszterelnök, Antall József fiát kérdeztük az elmúlt tíz év és az új szabályozás tapasztalatairól.
Piaci átrendeződést vár az adószabályok változása után Békés Balázs, a Sine Qua Non Trust Bizalmi Vagyonkezelő igazgatósági tagja és társtulajdonosa. A módosítások azt az adókedvezményt is érintik, amely 10 éven át segített növelni például Mészáros Lőrinc és Tiborcz István vagyonát.
Intézményes adócsalás zajlott az elmúlt tíz évben, hogy a kormányhoz közel álló nemzeti tőkések kevesebb közterhet fizetve tudják felhalmozni vagyonukat. A jelenségre az hívta fel a figyelmet, hogy a kormány szeptember 12-étől megszüntette a bizalmi vagyonkezelés legfőbb adóelőnyét.
Adóelkerülésre használható kiskapu volt évekig a bizalmi vagyonkezelés intézményén. A jelenségre az hívta fel a figyelmet, hogy a kormány szeptember 12-étől megszüntette a bizalmi vagyonkezelés legfőbb adóelőnyét.
Az ügylet két főszereplője Fellegi Tamás, az Orbán-kormány egykori tárca nélküli, majd fejlesztési minisztere, illetve Antall György üzletember, a rendszerváltás utáni első kormányfő, Antall József fia.
2014 márciusától idehaza is van lehetőség a bizalmi vagyonkezelésre, amely a családi vagyontervezés és a vagyonvédelem hatékony eszköze. A mostani alkalommal a kezelt vagyonnal és a bizalmi vagyonkezelőre vonatkozó korlátokkal folytatjuk.